Sivilce kremleri

Sivilce daha çok ergenlik çağında gözlenen bir cilt sorunudur.
Tedavisiz bırakılırsa ciltte hasar bırakabilen bir cilt problemine dönüşebilir. Sivilce tedavisinde gelişen bilgi birikimi ile yeni tedaviler uygulanmaktadır. Etkin ilaçlar mevcuttur. Birçok yeni ilaç bulunmuş ve başarı ile uygulanmaktadır. Bu sektörün büyük olması ve sivilcenin bir hastalık değil kozmetik sorun gibi algılanması suistimalede neden olmaktadır. İlaç adı altında birçok ürün satılmaktadır: Bu ürünlerin büyük kısmının hiçbir bilimsel dayanağı yoktur. Sağlık bakanlığı onaylı olmayan bu tür ürünleri kullanmamalısınız.
Dermatologlar bu tedavileri yapmaya en yetkili uzman doktorlardır. Dermatologların önerdiği ve reçete edeceği ilaçları kullanmanız en doğrusu olacaktır. Sivilce tedavileri bazen uzun sürebilir. Sivilceler birçok nedenin bir arada etken olduğu bir hastalıktır. Hormonsal dengeler, genetik nedenler önemli rol oynamaktadır.
Sivilceler için kremler tedavilerde sıklıkla tercih edilmektedir. Oral yani ağızdan tedaviler oldukça etkilidir. Bu nedenle sivilcenin ağırlığına göre hem ağızdan hem de krem formlarında ilaçlar başlanabilmektedir. Her ilacın yan etkileri şüphesiz ki olabilir. Bu tedaviler uzman doktorlar gözetiminde uygulanmalıdır. Sivilce tedavisiz kaldığında iz bırakabilir. İz oluşmadan tedavi olmak en doğru çözümdür.
Sivilce İzi oluşmuşsa tedavisi daha zordur. İzler ciltte fibrotik sert dokular ya da lekeler şeklinde gözlenir. Skar adı verilen bu dokuları yumuşatarak iyileştirmek zor olabilir. Fraksiyonel lazer sistemleri iz tedavisinde kullanılan yeni bir teknolojidir. Fda’dan onay almış bu sistem sık kullanılan bir tedavi aracı olmuştur. önemli ilerleme sağlamıştır. Eğer sivilce izlerinden dolayı bir rahatsızlığınız varsa aşağıdaki adresleri öneririz.

Sivilce kremi! Sivilce kremi nedir? Sivilce kremi nereden alınır? Sivilce kremini kim önermelidir? Doğal sivilce kremi? Bitkisel sivilce kremi?

Bu sorularınıza yanıt bulacağınızı düşündüğümüz ve uzman doktorlarla birebir görüşebileceğiniz adresler aşağıdadır.Sizemiz tüm detaylar için aşağıdaki adresleri önermektedir.